VRSI

Vrsi se nachází na stejnojmenném poloostrově, který je bohatý na krásné pláže a zátoky vhodných pro ideální dovolenou v klidu mimo přeplněná města.

Ve Vrsi je možno navštívit také historická místa a sakrální objekty.

Mezi nejznámější patří: kostel sv.Tome, sv.Jakova,románský kostel sv.Lovre, farní kostel sv.Mihovil.

Místní pláže: Dubova draga, Grmovačka, Kukinica, Ljaljkovačka,Mulo,Punta Velebit,Ričina,Zečevo,Zukve.

ZADAR

Zadar je město s tisíciletou historií,jedno z nejkrásnějších dalmatských měst, bohatých na kulturní, historické a archeologické památky. Atraktivní je i ve světě s rozeznatelnými moderními zařízeními (POZDRAV SLUNCI), které z něj dělají jednu z nejatraktivnějších a nejvyhledávanějších turistických destinací na chorvatském Jadranu.

Vzhledem k mnoha historickým a přírodním krásám, kulturním a zábavním akcím v průběhu celého roku a to zejména v letní sezoně (tuňák,suši a víno Festival, karneval, Valentýn, Škraping Zadar noční běh, Wings for life World Run Zadar, Zadarské divadelní léto, hudební večery sv.Donat, festival soudobé hudby, filmový festival, festival KALELARGAT-STREET. V roce v 2016 byl Zadar zvolen za nejlepší Evropskou destinaci pro rok 2016.

Mezi památky, které je třeba navštívit, patří římské fórum, kostel sv.Donata,sv.Stošije, kostel sv.Krševana,kostel a klášter sv. Marija, sv. Petra a Andrija, kostel Panny Marie, pozůstatky kostela Stomorica a mnoho historických artefaktů ze všech období jeho pohnuté historie, která se nachází v archeologickém muzeu, Národním muzeu a Etnografickém muzeu.

Zvláštní pozornost mnoha návštěvníků z celého světa přitahují MOŘSKÉ VARHANY, je to místo odpočinku a relaxace s poslechem mystických tónů s výhledem na městský přístav a krásný západ slunce.

NIN

Nin je třitisíce let staré královské město ležící na malém ostrůvku uprostřed mělké laguny spojené s pevninou dvěma kamennými mosty.

Krásná příroda, bohaté kultůrní a historické dědictví z něj činí atraktivní turistickou destinaci.
Mezi historické památky které doporučujeme navštívit patří kostely, sv. Nikole, sv.Križa, sv. Ambroza, památník Grgur Ninski, muzeum Ninskih Starima, Riznica zlato i srebro grada Nina, muzeum soli.

Nin je také znám bahnem s léčebnými vlastnostmi, které je využíváno k lékařským účelům.

Národní park Kornati

Když bůh stvořil svět zůstala mu v dlani ještě hrst bílých kamínků které hodil do moře.
Tak podle legendy vznikly Kornatské ostrovy. Návštěva NP je organizována lodí, aby bylo možné vidět a zažít celou ostrovní skupinu Kornati v průběhu celého dne.

Díky své přírodní kráse, archeologickým lokalitám, biologické rozmanitosti ostrovů byly v roce 1980 prohlášeny národním parkem

Přírodní park Vranské jezero

Vranské jezero patří mezi 11 přírodních parků v Chorvatsku a je největším přírodním jezerem. Je to vlastně Karatické pole plné vody s mnoha endemickými druhy z rostlinného a zvířecího světa. Park je domovem více než 235 druhů ptáků a jeho jedinečnost dává bohatství ryb které významně přispěly k rozvoji sportovního rybaření a pozorování ptáků.

Národní park Krka

Národní park Krka představuje jedinečný komplex vodopádů řeky Krky a je největší v Evropě.

Nejznámější vodopád Skradinski buk je 46 metrů vysoký a má šest kaskád-schodů.

V létě je řeka vhodná pro koupání u vodopádu a návštěvu původní etnické vesnice, kde najdete rekonstruované staré mlýny a domy s výstavou a prezentací starých řemesel. Je také možno navštívit Františkánský klášter, který se nachází na ostrově Visovac.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera je nejstarším, nejznámějším a nejnavštěvovanějším parkem v Chorvatsku a patří k nejznámějším v Evropě. Má 96 vodopádů a 16 jezer na řece Korana a obzvláště bohaté a rozsáhlé lesní komplexy s velkou přírodní rozmanitostí. Prohlídka příkopu je možná pěšky přes dřevěné mosty a turistické stezky, vláčkem nebo na motorovém člunu přes největší jezero Kozjak.

Národní park ročně navštíví přes milion návštěvníku z celého světa.